ST7TA202, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP
Product Attributes:
Part Number: ST7TA202
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
ST7TA202 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 8.2V 1W DO214AC
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AA
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SSOP
Product Specifications:
MfrPart.: ST7TA202Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOPProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR)Series: ST7PartStatus: ObsoleteResistance: 2 kOhmsPower(Watts): 0.25W, 1/4WTolerance: ±20%TemperatureCoefficient: ±100ppm/°CNumberofTurns: 3AdjustmentType: Top AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: J LeadST7TA202 | Vishay | NHE Electronics