SUD40N10-25-T4-E3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single, MOSFET N-CH 100V 40A TO252
Product Attributes:
Part Number: SUD40N10-25-T4-E3
Manufacturer: Vishay
Description: MOSFET N-CH 100V 40A TO252
Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single
SUD40N10-25-T4-E3 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
EMITTER IR 875NM 100MA RADIAL
DIODE ZENER 22V 1.25W DO214AC
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO204AL
DIODE MODULE 1KV 250A MAGN-A-PAK
Product Specifications:
MfrPart.: SUD40N10-25-T4-E3Mfr: Vishay SiliconixDescription: MOSFET N-CH 100V 40A TO252Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: TrenchFET®PartStatus: ActiveFETType: N-ChannelTechnology: MOSFET (Metal Oxide)DraintoSourceVoltage(Vdss): 100 VCurrent-ContinuousDrain(Id)@25°C: 40A (Tc)DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn): 10VRdsOn(Max)@IdVgs: 25mOhm @ 40A, 10VVgs(th)(Max)@Id: 3V @ 250µAGateCharge(Qg)(Max)@Vgs: 60 nC @ 10 VVgs(Max): ±20VInputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds: 2400 pF @ 25 VFETFeature: -PowerDissipation(Max): 3W (Ta), 136W (Tc)OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Surface MountSupplierDevicePackage: TO-252AASUD40N10-25-T4-E3 | Vishay | NHE Electronics