SUD50N04-09H-E3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single, MOSFET N-CH 40V 50A TO252
Product Attributes:
Part Number: SUD50N04-09H-E3
Manufacturer: Vishay
Description: MOSFET N-CH 40V 50A TO252
Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single
SUD50N04-09H-E3 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 1.2UH 895MA 100MOHM TH
TVS DIODE 102VWM 165VC DO204AL
MOSFET P-CH 60V 18.3A TO252
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL
FIXED IND 1.2UH 590MA 180MOHM TH
DIODE SCHOTTKY 60V 2A MICROSMP
Product Specifications:
MfrPart.: SUD50N04-09H-E3Mfr: Vishay SiliconixDescription: MOSFET N-CH 40V 50A TO252Product Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: TrenchFET®PartStatus: ActiveFETType: N-ChannelTechnology: MOSFET (Metal Oxide)DraintoSourceVoltage(Vdss): 40 VCurrent-ContinuousDrain(Id)@25°C: 50A (Tc)DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn): 10VRdsOn(Max)@IdVgs: 9mOhm @ 20A, 10VVgs(th)(Max)@Id: 5V @ 250µAGateCharge(Qg)(Max)@Vgs: 85 nC @ 10 VVgs(Max): ±20VInputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds: 3700 pF @ 25 VFETFeature: -PowerDissipation(Max): 83.3W (Tc)OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Surface MountSupplierDevicePackage: TO-252AASUD50N04-09H-E3 | Vishay | NHE Electronics