Product Attributes:
Part Number: T7YB500MB40
Manufacturer: Vishay
Description: SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
T7YB500MB40 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE SCHOTTKY 60V 5A DO221AC
DIODE GEN PURP 50V 1A DO204AL
DIODE GEN PURP 100V 70A DO203AB
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23-3
DIODE SCHOTTKY 60V 4.2A TO277A