TFPT0603L4700JV, Vishay, Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC Thermistors, THERMISTOR PTC 470 OHM 5% 0603
Product Attributes:
Part Number: TFPT0603L4700JV
Manufacturer: Vishay
Description: THERMISTOR PTC 470 OHM 5% 0603
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC Thermistors
TFPT0603L4700JV Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
ADJ PWR RES 39 OHM 70W CHAS MT
BRIDGE RECTIFIER 100V 6.0A D-72
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AA
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.2OHM SMD
Product Specifications:
MfrPart.: TFPT0603L4700JVMfr: Vishay DaleDescription: THERMISTOR PTC 470 OHM 5% 0603Product Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC ThermistorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: TFPTPartStatus: ActiveResistance@25°C: 470 OhmsResistanceTolerance: ±5%OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CPower-Max: 75 mWMountingType: Surface MountPackage/Case: 0603 (1608 Metric)TFPT0603L4700JV | Vishay | NHE Electronics