TFPTL15L1201FL2T, Vishay, Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC Thermistors, THERMISTOR PTC 1.2K OHM 1% RAD
Product Attributes:
Part Number: TFPTL15L1201FL2T
Manufacturer: Vishay
Description: THERMISTOR PTC 1.2K OHM 1% RAD
Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC Thermistors
TFPTL15L1201FL2T Datasheet (PDF)
FIXED IND 360UH 102MA 9.6 OHM TH
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
FIXED IND 390UH 40MA 35 OHM TH
DIODE ZENER 5.6V 350MW SOT23-3
Product Specifications:
MfrPart.: TFPTL15L1201FL2TMfr: Vishay DaleDescription: THERMISTOR PTC 1.2K OHM 1% RADProduct Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - PTC ThermistorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: TFPTLPartStatus: ActiveResistance@25°C: 1.2 kOhmsResistanceTolerance: ±1%OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CPower-Max: 100 mWMountingType: Through HolePackage/Case: RadialTFPTL15L1201FL2T | Vishay | NHE Electronics