TLZ10A-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 10V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ10A-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 10V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ10A-GS18 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB
DIODE GEN PURP 600V 4A D2PAK
DIODE GEN PURP 100V 85A DO203AB
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ10A-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 10V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 10 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 8 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 8.66 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ10A-GS18 | Vishay | NHE Electronics