TLZ15A-GS08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 15V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ15A-GS08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 15V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ15A-GS08 Datasheet (PDF)
FIXED IND 8.2UH 25MA 900MOHM SMD
VARISTOR 47V 100A DISC 7MM
THERMISTOR NTC 68KOHM 3964K 0603
LED MODULE COLD WHITE, OVAL 36 L
FIXED IND 470NH 62A 1.03 MOHM
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ15A-GS08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 15V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 15 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 16 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 12.8 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ15A-GS08 | Vishay | NHE Electronics