TLZ18C-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 18V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ18C-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 18V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ18C-GS18 Datasheet (PDF)
MOSFET P-CH 100V TO-220AB
MOSFET P-CH 30V 4.7A 6TSOP
DIODE SCHOTTKY 40V 1A MICROSMP
MOSFET N-CH 100V 5.4A 8SO
FIXED IND 10UH 4A 71.2 MOHM SMD
TVS DIODE 94VWM 152VC DO204AL
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ18C-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 18V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 18 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 23 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 16.5 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ18C-GS18 | Vishay | NHE Electronics