TLZ22-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 22V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ22-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 22V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ22-GS18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 185VWM 328VC SMC
FIXED IND 2.7UH 355MA 550MOHM TH
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
DIODE ZENER 12V 225MW SOT23-3
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ22-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 22V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 22 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 30 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: -Voltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ22-GS18 | Vishay | NHE Electronics