TLZ24-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ24-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ24-GS18 Datasheet (PDF)
ADJ PWR RES 4.7 OHM 16W CHAS MT
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23
MOSFET P-CH 20V 3.8A 6TSOP
FIXED IND 220UH 50MA 21 OHM SMD
THERMISTOR NTC 33KOHM 3964K 0805
DIODE MODULE 1.6KV 60A ADD-A-PAK
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ24-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 24V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 24 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 35 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: -Voltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ24-GS18 | Vishay | NHE Electronics