TLZ24B-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ24B-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ24B-GS18 Datasheet (PDF)
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V ITO220
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE GEN PURP 600V 15A D-PAK
SENSOR REMOTE REC 33.0KHZ 45M
FIXED IND 330NH 1.4A 90 MOHM TH
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ24B-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 24V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 24 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 35 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 21.5 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ24B-GS18 | Vishay | NHE Electronics