TLZ27-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 27V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ27-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 27V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ27-GS18 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 150V 1A DO204AL
MOSFET P-CH 100V 6.8A I2PAK
DIODE GEN PURP 1.2KV 70A DO203AB
FIXED IND 6.8UH 680MA 680MOHM TH
FIXED IND 47UH 170MA 4 OHM TH
FIXED IND 1.5UH 42A 1.88 MOHM
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ27-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 27V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 27 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 45 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: -Voltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ27-GS18 | Vishay | NHE Electronics