TLZ27B-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 27V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ27B-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 27V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ27B-GS18 Datasheet (PDF)
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
MOSFET P-CH 20V 8A PPAK1212-8
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC DO220AA
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
FIXED IND 100UH 740MA 340MOHM SM
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ27B-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 27V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 27 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 45 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 23.7 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ27B-GS18 | Vishay | NHE Electronics