TLZ30C-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ30C-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ30C-GS18 Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 16V 1.5W DO214AA
FIXED IND 12UH 2.7A 79 MOHM SMD
BRIDGE RECT 3PHASE 1KV 130A MT-K
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ30C-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 30V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 30 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 26.9 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ30C-GS18 | Vishay | NHE Electronics