TLZ30D-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ30D-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ30D-GS18 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 102VWM 165VC GL41
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC MPG06
FIXED IND 3.9MH 72MA 62.7 OHM TH
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK
FIXED IND 27UH 4A 25 MOHM TH
THERM NTC 220KOHM 3797K DO35
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ30D-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 30V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 30 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 27.6 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ30D-GS18 | Vishay | NHE Electronics