TLZ33-GS08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 33V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ33-GS08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 33V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ33-GS08 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 85VWM 135VC DO214AA
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
DIODE ZENER 19V 500MW SOD123
TVS DIODE 102VWM 165VC DO214AC
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ33-GS08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 33V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 33 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 65 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: -Voltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ33-GS08 | Vishay | NHE Electronics