TLZ36-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 36V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ36-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 36V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ36-GS18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 9VWM 16.9VC DO214AC
ADJ PWR RES 4.7 OHM 140W CHAS MT
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMC
THERMISTOR PTC 100 OHM 5% 0805
TVS DIODE 28VWM 45.4VC TO277A
PLASMA PANEL DISPLAY MODULE
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ36-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 36V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 36 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 75 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: -Voltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ36-GS18 | Vishay | NHE Electronics