TLZ36C-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 36V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ36C-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 36V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ36C-GS18 Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
LED RED CLEAR SMD MINILED SMD
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AC
DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO262
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ36C-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 36V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 36 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 75 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 31.7 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ36C-GS18 | Vishay | NHE Electronics