TLZ39A-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ39A-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ39A-GS18 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AA
TVS DIODE 50.2VWM 89VC DO204AC
SCR DBL HISCR 1000V 105A ADDAPAK
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC DO204AL
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO220AA
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ39A-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 39V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 39 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 85 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 32.9 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ39A-GS18 | Vishay | NHE Electronics