TLZ39B-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ39B-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ39B-GS18 Datasheet (PDF)
FIXED IND 22UH 2.8A 120 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH
DIODE SCHOTTKY 1.5A 90V DO-214AA
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO204AC
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO204AL
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ39B-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 39V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 39 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 85 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 33.6 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ39B-GS18 | Vishay | NHE Electronics