TLZ39C-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ39C-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ39C-GS18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL
TVS DIODE 13VWM 23.8VC P600
DIODE SCHOTTKY 30A 150V TO-220AB
TVS DIODE 145VWM 234VC 1.5KE
DIODE AVALANCHE 1500V 3A SOD64
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ39C-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 39V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 39 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 85 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 40 nA @ 34.2 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ39C-GS18 | Vishay | NHE Electronics