TLZ3V3B-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TLZ3V3B-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TLZ3V3B-GS18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 33VWM 59VC P600
FIXED IND 180NH 450MA 350MOHM SM
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
MOSFET N-CH 100V 7.2A TO220-3
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD
Product Specifications:
MfrPart.: TLZ3V3B-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 3.3 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 70 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 10 µA @ 1 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TLZ3V3B-GS18 | Vishay | NHE Electronics