TMPG06-33-E3/54, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC MPG06
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC 1.5KE
FIXED IND 560NH 1.45A 125MOHM TH
THERMISTOR PTC 3.3K OHM 5% 0805
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
DIODE ZENER 10V 500MW DO35
DIODE ZENER 12V 1W DO213AB