TS53YL201MR10, Vishay, Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers, TRIMMER 200 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Product Attributes:
Part Number: TS53YL201MR10
Manufacturer: Vishay
Description: TRIMMER 200 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer Potentiometers
TS53YL201MR10 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE SCHOTTKY 40V 2A DO214AA
SENSOR REMOTE REC 56.0KHZ 45M
DIODE GEN PURP 100V 3A DO214AB
DIODE SCHOTTKY 100V 8A D2PAK
Product Specifications:
MfrPart.: TS53YL201MR10Mfr: Vishay SferniceDescription: TRIMMER 200 OHM 0.25W GW TOP ADJProduct Category: Potentiometers, Variable Resistors~Trimmer PotentiometersPackage: Tape & Reel (TR)Series: TS53PartStatus: ActiveResistance: 200 OhmsPower(Watts): 0.25W, 1/4WTolerance: ±20%TemperatureCoefficient: ±100ppm/°CNumberofTurns: 1AdjustmentType: Top AdjustmentResistiveMaterial: CermetMountingType: Surface MountTerminationStyle: Gull WingTS53YL201MR10 | Vishay | NHE Electronics