Product Attributes:
Part Number: TSOP34438VI1
Manufacturer: Vishay
Description: OPTOCOUPLER
Category: Sensors, Transducers~Optical Sensors - Photo Detectors - Remote Receiver
TSOP34438VI1 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
POT WW TRIMMER WIRE LEADS
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 3A KBPM
FIXED IND 12UH 3.9A 68 MOHM SMD
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
FIXED IND 5.6UH 6A 34.4 MOHM SMD
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO262
Product Specifications:
MfrPart.: TSOP34438VI1Mfr: Vishay Semiconductor Opto DivisionDescription: OPTOCOUPLERProduct Category: Sensors, Transducers~Optical Sensors - Photo Detectors - Remote ReceiverPackage: BulkSeries: TSOP344PartStatus: ObsoleteSensingDistance: 30mBPFCenterFrequency: 38.0kHzVoltage-Supply: 2.5 V ~ 5.5 VCurrent-Supply: 350 µAOrientation: Side ViewMountingType: Through HoleTSOP34438VI1 | Vishay | NHE Electronics