TZMB24-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TZMB24-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TZMB24-GS18 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO213AB
IC REG LIN 4.6V 150MA TSOT23-5
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO263AB
DIODE ZENER 3.9V 800MW DO219AB
DIODE ARRAY GP 600V 30A TO3PF
MOSFET P-CH 200V 3.6A DPAK
Product Specifications:
MfrPart.: TZMB24-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 24V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 24 VTolerance: ±2%Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 18 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TZMB24-GS18 | Vishay | NHE Electronics