TZMB27-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 27V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TZMB27-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 27V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TZMB27-GS18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AC
TVS DIODE 8VWM 13.6VC DO214AB
FIXED IND 1.5UH 600MA 500MOHM TH
TVS DIODE 154VWM 246VC 1.5KE
TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23
DIODE ZENER 17V 500MW SOD123
Product Specifications:
MfrPart.: TZMB27-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 27V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 27 VTolerance: ±2%Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 20 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TZMB27-GS18 | Vishay | NHE Electronics