TZMB30-GS18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Product Attributes:
Part Number: TZMB30-GS18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TZMB30-GS18 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GP 200V 700MA DO219AB
DISP 7SEG 0.39 QUAD RED 16DIP
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
THERMISTOR NTC 1KOHM 3181K 1206
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: TZMB30-GS18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 30V 500MW SOD80Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 30 VTolerance: ±2%Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 22 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80TZMB30-GS18 | Vishay | NHE Electronics