TZX4V7D-TAP, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35
Product Attributes:
Part Number: TZX4V7D-TAP
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
TZX4V7D-TAP Datasheet (PDF)
MOSFET N-CH 20V 50A TO252
DIODE GEN PURP 200V 500MA DO213
FIXED IND 220NH 23A 2.8 MOHM SMD
LCD MODULE 16 DIG 8 X 2 PASSIVE
DIODE GEN PURP 100V 85A DO203AB
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: TZX4V7D-TAPMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 4.7 VTolerance: -Power-Max: 500 mWImpedance(Max)(Zzt): 100 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 5 µA @ 2 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.5 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Through HolePackage/Case: DO-204AH, DO-35, AxialTZX4V7D-TAP | Vishay | NHE Electronics