V12PM10-M3/H, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
Product Attributes:
Part Number: V12PM10-M3/H
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
V12PM10-M3/H Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 8VWM 13.6VC DO214AA
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AA
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO214AC
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 3.8A GBU
DIODE ZENER 43V 1W DO214AC
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD80
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: V12PM10-M3/HMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277AProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: eSMP®, TMBS®Part Status: ActiveDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 VCurrent - Average Rectified (Io): 12AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 12 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 100 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-277, 3-PowerDFNOperating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°CV12PM10-M3/H | Vishay | NHE Electronics