V12PM45HM3/H, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY TMBS 12A 45V SMPC
Product Attributes:
Part Number: V12PM45HM3/H
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY TMBS 12A 45V SMPC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
V12PM45HM3/H Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO214AA
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD
FIXED IND 120UH 3.2A 90 MOHM TH
DIODE ZENER 24V 1.25W DO214AC
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: V12PM45HM3/HMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE SCHOTTKY TMBS 12A 45V SMPCProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®Part Status: ActiveDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 VCurrent - Average Rectified (Io): 12AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 12 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 45 VCapacitance @ Vr, F: 2350pF @ 4V, 1MHzMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-277, 3-PowerDFNOperating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°CV12PM45HM3/H | Vishay | NHE Electronics