V20PWM60C-M3/I, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTT 60V SLIMDPAK
Product Attributes:
Part Number: V20PWM60C-M3/I
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 60V SLIMDPAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
V20PWM60C-M3/I Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
TVS DIODE 138VWM 244VC 1.5KE
SCHOTTKY RECTIFIER 2A 100V SMP
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
DIODE ZENER 33V 1W DO213AB
1A 120V SMF TRENCH SKY RECT
Product Specifications:
Mfr Part: V20PWM60C-M3/IMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTT 60V SLIMDPAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®Part Status: ActiveDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 10AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 660 mV @ 10 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 600 µA @ 60 VOperating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63V20PWM60C-M3/I | Vishay | NHE Electronics