V35PWM15HM3/I, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 150V 35A SLIMDPAK
Product Attributes:
Part Number: V35PWM15HM3/I
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 35A SLIMDPAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
V35PWM15HM3/I Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GEN PURP 150V 1A DO204AL
TVS DIODE 33VWM 59VC P600
DIODE GEN PURP 400V 8A TO263AB
100X16 WHITE GRAPHIC OLED
FIXED IND 22UH 6.9A 19 MOHM TH
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: V35PWM15HM3/IMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE SCHOTTKY 150V 35A SLIMDPAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®Part Status: ActiveDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 VCurrent - Average Rectified (Io): 35AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 35 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 150 VCapacitance @ Vr, F: 1620pF @ 4V, 1MHzMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°CV35PWM15HM3/I | Vishay | NHE Electronics