VDRS14G030TSE, Vishay, Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVs, VARISTOR 47V 1KA DISC 16MM
Product Attributes:
Part Number: VDRS14G030TSE
Manufacturer: Vishay
Description: VARISTOR 47V 1KA DISC 16MM
Category: Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVs
VDRS14G030TSE Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC GL41
MOSFET 2P-CH 30V 1.8A 6-TSOP
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
SENSOR REMOTE REC 33.0KHZ 45M
DIODE ZENER 33V 225MW SOT23-3
Product Specifications:
MfrPart.: VDRS14G030TSEMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: VARISTOR 47V 1KA DISC 16MMProduct Category: Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVsPackage: Tape & Reel (TR)Series: VDRSPartStatus: ActiveMaximumACVolts: 30 VMaximumDCVolts: 38 VVaristorVoltage(Min): 42.3 VVaristorVoltage(Typ): 47 VVaristorVoltage(Max): 51.7 VCurrent-Surge: 1 kAEnergy: 12JNumberofCircuits: 1Capacitance@Frequency: 6000 pF @ 1 kHzOperatingTemperature: -40°C ~ 85°CFeatures: -MountingType: Through HoleVDRS14G030TSE | Vishay | NHE Electronics