VDRS14T150BSE, Vishay, Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVs, VARISTOR 240V 4.5KA DISC 16MM
Product Attributes:
Part Number: VDRS14T150BSE
Manufacturer: Vishay
Description: VARISTOR 240V 4.5KA DISC 16MM
Category: Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVs
VDRS14T150BSE Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 680UH 180MA 2.2OHM SMD
FIXED IND 1.8UH 17A 5 MOHM SMD
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO247
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 2A KBPM
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
BRIDGE RECT 1P 600V 3.5A BU
Product Specifications:
MfrPart.: VDRS14T150BSEMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: VARISTOR 240V 4.5KA DISC 16MMProduct Category: Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVsPackage: BulkSeries: VDRSPartStatus: ActiveMaximumACVolts: 150 VMaximumDCVolts: 200 VVaristorVoltage(Min): 216 VVaristorVoltage(Typ): 240 VVaristorVoltage(Max): 264 VCurrent-Surge: 4.5 kAEnergy: 59JNumberofCircuits: 1Capacitance@Frequency: 850 pF @ 1 kHzOperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)Features: -MountingType: Through HoleVDRS14T150BSE | Vishay | NHE Electronics