VDRUS10T230BKE, Vishay, Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVs, VDR US 10D 4500A 230V KNLDS
Product Attributes:
Part Number: VDRUS10T230BKE
Manufacturer: Vishay
Description: VDR US 10D 4500A 230V KNLDS
Category: Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVs
VDRUS10T230BKE Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE ZENER 75V 500MW SOD80
TVS DIODE 180VWM 305VC DO214AC
DIODE ZENER 62V 3W DO214AA
MOSFET P-CH 200V 3.6A TO251AA
Product Specifications:
MfrPart.: VDRUS10T230BKEMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: VDR US 10D 4500A 230V KNLDSProduct Category: Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVsPackage: BulkSeries: VDRUSPartStatus: ActiveMaximumACVolts: 230 VMaximumDCVolts: 300 VVaristorVoltage(Min): 324 VVaristorVoltage(Typ): 360 VVaristorVoltage(Max): 396 VCurrent-Surge: 4.5 kAEnergy: 76JNumberofCircuits: 1Capacitance@Frequency: 320 pF @ 1 kHzOperatingTemperature: -40°C ~ 125°C (TA)Features: -MountingType: Through HoleVDRUS10T230BKE | Vishay | NHE Electronics