VDRUS14X150BKE, Vishay, Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVs, VDR US 14D 8000A 150V KNLDS
Product Attributes:
Part Number: VDRUS14X150BKE
Manufacturer: Vishay
Description: VDR US 14D 8000A 150V KNLDS
Category: Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVs
VDRUS14X150BKE Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
MOSFET N-CH 500V 19A D2PAK
FIXED IND 39UH 192MA 1.89OHM SMD
TVS DIODE 60.7VWM 108VC DO204AC
DIODE AVALANCHE 400V 1.25A SOD57
DIODE GEN PURP 100V 1A DO220AA
Product Specifications:
MfrPart.: VDRUS14X150BKEMfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC ComponentsDescription: VDR US 14D 8000A 150V KNLDSProduct Category: Circuit Protection~TVS - Varistors, MOVsPackage: BulkSeries: VDRUSPartStatus: ActiveMaximumACVolts: 150 VMaximumDCVolts: 200 VVaristorVoltage(Min): 216 VVaristorVoltage(Typ): 240 VVaristorVoltage(Max): 264 VCurrent-Surge: 8 kAEnergy: 98JNumberofCircuits: 1Capacitance@Frequency: 850 pF @ 1 kHzOperatingTemperature: -40°C ~ 125°C (TA)Features: -MountingType: Through HoleVDRUS14X150BKE | Vishay | NHE Electronics