VLMU5200-405-140, Vishay, Optoelectronics~Infrared, UV, Visible Emitters, LED UV 700MA SMD
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO215AA
DIODE GEN PURP 200V 10A TO263AB
TVS DIODE 36VWM 61VC DO219AB
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH
DIODE GEN PURP 600V 8A TO252AA
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
MfrPart.: VLMU5200-405-140Mfr: Vishay Semiconductor Opto DivisionDescription: LED UV 700MA SMDProduct Category: Optoelectronics~Infrared, UV, Visible EmittersPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: -PartStatus: ObsoleteType: Ultraviolet (UV)Current-DCForward(If)(Max): 700mARadiantIntensity(Ie)Min@If: -Wavelength: 405nmVoltage-Forward(Vf)(Typ): 14.5VViewingAngle: 140°Orientation: Top ViewOperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)MountingType: Surface MountVLMU5200-405-140 | Vishay | NHE Electronics