VS-20CTQ035PBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB
Product Attributes:
Part Number: VS-20CTQ035PBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-20CTQ035PBF Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
MOSFET P-CH 150V 420MA SOT363
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
TVS DIODE 7VWM 12VC DO214AA
DIODE ZENER 14V 500MW SOD123
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD
Product Specifications:
Mfr Part: VS-20CTQ035PBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: Discontinued at Diode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 10AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 10 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 35 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°CMounting Type: Through HolePackage / Case: TO-220-3VS-20CTQ035PBF | Vishay | NHE Electronics