VS-20CTQ150SPBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK
Product Attributes:
Part Number: VS-20CTQ150SPBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-20CTQ150SPBF Datasheet (PDF)
FIXED IND 150UH 210MA 2.2OHM SMD
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO220AB
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO214AA
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC DO214AC
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Product Specifications:
Mfr Part: VS-20CTQ150SPBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: Discontinued at Diode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 10AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 20 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 150 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABVS-20CTQ150SPBF | Vishay | NHE Electronics