VS-20TQ045STRL-M3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 45V 20A TO263AB
Product Attributes:
Part Number: VS-20TQ045STRL-M3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 20A TO263AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-20TQ045STRL-M3 Datasheet (PDF)
DIODE GP 1.6KV 200A DO205AC
DIODE ZENER 27V 500MW SOD80
THERM NTC 4.7KOHM 3477K 0805
FIXED IND 220NH 450MA 400MOHM SM
DIODE GEN PURP 800V 95A DO203AB
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-20TQ045STRL-M3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE SCHOTTKY 45V 20A TO263ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: -Part Status: ActiveDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 VCurrent - Average Rectified (Io): 20AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 20 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.7 mA @ 45 VCapacitance @ Vr, F: 1400pF @ 5V, 1MHzMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°CVS-20TQ045STRL-M3 | Vishay | NHE Electronics