VS-25ETS10STRR-M3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE GEN PURP 1KV 25A TO263AB
Product Attributes:
Part Number: VS-25ETS10STRR-M3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE GEN PURP 1KV 25A TO263AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-25ETS10STRR-M3 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 202VWM 360VC 1.5KE
OPTOISO 5.3KV 2CH OPEN DRN 8DIP
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80
DIODE GEN PURPOSE 600V SLIMDPAK
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-25ETS10STRR-M3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE GEN PURP 1KV 25A TO263ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: -Part Status: ActiveDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 VCurrent - Average Rectified (Io): 25AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.14 V @ 25 ASpeed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABOperating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°CVS-25ETS10STRR-M3 | Vishay | NHE Electronics