VS-30CPQ100GPBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
Product Attributes:
Part Number: VS-30CPQ100GPBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-30CPQ100GPBF Datasheet (PDF)
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
LED YELLOW DIFFUSED 5MM T/H
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
DIODE ZENER 18V 500MW DO35
MOSFET N-CH 800V 5A TO220
Product Specifications:
Mfr Part: VS-30CPQ100GPBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 30AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 30 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 280 µA @ 100 VOperating Temperature - Junction: 175°C (Max)Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-247-3VS-30CPQ100GPBF | Vishay | NHE Electronics