VS-30CTQ035STRR-M3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE SCHOTTKY 35V 15A D2PAK
VS-30CTQ035STRR-M3 Images
Product Attributes:
Part Number: VS-30CTQ035STRR-M3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 35V 15A D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-30CTQ035STRR-M3 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC DO214AC
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AC
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
DIODE ZENER 180V 800MW DO219AB
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AA
Product Specifications:
Mfr Part: VS-30CTQ035STRR-M3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE SCHOTTKY 35V 15A D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ActiveDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 15AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 35 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABVS-30CTQ035STRR-M3 | Vishay | NHE Electronics