VS-30CTQ060STRR-M3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE SCHOTTKY 60V 15A D2PAK
VS-30CTQ060STRR-M3 Images
Product Attributes:
Part Number: VS-30CTQ060STRR-M3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 15A D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-30CTQ060STRR-M3 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 11VWM 20.1VC DO214AC
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
THERMISTOR PTC 100 OHM 5% 0603
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1.5A GBL
Product Specifications:
Mfr Part: VS-30CTQ060STRR-M3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE SCHOTTKY 60V 15A D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: -Part Status: ActiveDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 15AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABVS-30CTQ060STRR-M3 | Vishay | NHE Electronics