VS-30EPH06P-S1, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AC
Product Attributes:
Part Number: VS-30EPH06P-S1
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-30EPH06P-S1 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 150V 2A DO214AA
TVS DIODE 60VWM 107VC DO214AC
DIODE ZENER 42.5V 500MW SOD80
FIXED IND 8.2UH 360MA 600MOHM TH
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO204AL
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-30EPH06P-S1Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE GEN PURP 600V 30A TO247ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: FRED Pt®Part Status: ObsoleteDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 VCurrent - Average Rectified (Io): 30AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): 35 nsCurrent - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Through HolePackage / Case: TO-247-3Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°CVS-30EPH06P-S1 | Vishay | NHE Electronics