VS-30WQ03FNTRLPBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 30V 3.5A DPAK
Product Attributes:
Part Number: VS-30WQ03FNTRLPBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 3.5A DPAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-30WQ03FNTRLPBF Datasheet (PDF)
IC MULTIPLEXER DUAL 4X2 16TSSOP
TVS DIODE 64VWM 103VC DO215AB
FIXED IND 1.2UH 880MA 210MOHM TH
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-30WQ03FNTRLPBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE SCHOTTKY 30V 3.5A DPAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: ObsoleteDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 VCurrent - Average Rectified (Io): 3.5AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 3 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 30 VCapacitance @ Vr, F: 290pF @ 5V, 1MHzMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°CVS-30WQ03FNTRLPBF | Vishay | NHE Electronics