VS-30WQ06FNPBF, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 60V 3.5A DPAK
Product Attributes:
Part Number: VS-30WQ06FNPBF
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 3.5A DPAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
VS-30WQ06FNPBF Datasheet (PDF)
DIODE SCHOTTKY 2A 30V DO-214AA
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
DIODE ZENER 62V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323
MOSFET N-CH 40V 41.6A/131A PPAK
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: VS-30WQ06FNPBFMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE SCHOTTKY 60V 3.5A DPAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: TubeSeries: -Part Status: ObsoleteDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 VCurrent - Average Rectified (Io): 3.5AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 610 mV @ 3 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 60 VCapacitance @ Vr, F: 145pF @ 5V, 1MHzMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°CVS-30WQ06FNPBF | Vishay | NHE Electronics