VS-32CTQ030STRLHM3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE SCHOTTKY 30V 15A TO263AB
VS-32CTQ030STRLHM3 Images
Product Attributes:
Part Number: VS-32CTQ030STRLHM3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 15A TO263AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
VS-32CTQ030STRLHM3 Datasheet (PDF)
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO247AC
FIXED IND 27UH 260MA 1.19 OHM TH
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3
THERMISTOR PTC 270 OHM 5% 0805
DIODE SCHOTTKY 350MA 30V SOD323
Product Specifications:
Mfr Part: VS-32CTQ030STRLHM3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE SCHOTTKY 30V 15A TO263ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: TubeSeries: Automotive, AEC-Q101Part Status: ActiveDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 15AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 15 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 30 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263ABVS-32CTQ030STRLHM3 | Vishay | NHE Electronics